کد خبر : 909
تاریخ انتشار : سه شنبه 1 شهریور 1401 - 13:11

خدمات فرهنگی به مددجویان کمیته ی امداد امام ره با اجرای طرح ۳۱۳ داده میشود

خدمات فرهنگی به مددجویان کمیته ی امداد امام ره با اجرای طرح ۳۱۳ داده میشود

مشاور رئیس کمیته امداد کشور در امور روحانیون گفت:  اجرای طرح ۳۱۳ سبب می شود تا خدمات مؤثر فرهنگی و معیشتی به خانواده های تحت پوشش ارائه شود.   جلسه توجیهی طرح ۳۱۳ با حضور حجه الاسلام حسن هرمز مشاور رئیس کمیته امداد در امور روحانیون و روحانیون طرح ۳۱۳ در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار

مشاور رئیس کمیته امداد کشور در امور روحانیون گفت:  اجرای طرح ۳۱۳ سبب می شود تا خدمات مؤثر فرهنگی و معیشتی به خانواده های تحت پوشش ارائه شود. 

 جلسه توجیهی طرح ۳۱۳ با حضور حجه الاسلام حسن هرمز مشاور رئیس کمیته امداد در امور روحانیون و روحانیون طرح ۳۱۳ در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.  

حجت الاسلام هرمز مشاور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در امور روحانیون در ارتباط با برنامه های کمیته امداد در خصوص طرح ۳۱۳ گفت: طرح ۳۱۳ با مشارکت کمیته امداد ، اداره کل تبلیغات اسلامی و حوزه های علمیه به منظور ارتقاء سطح باورهای دینی و آگاهی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اجرایی شده است. 

وی تصریح کرد: طرح ۳۱۳ با هدف ایجاد ارتباط مستمر و مؤثر روحانیون با خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد از طریق فعالیت‌های فرهنگی در قالب تبلیغ چهره به چهره با رویکرد تحکیم بنیان خانواده و تقویت باورهای دینی و کنترل آسیب‌های اجتماعی با محوریت روحانیون در روستاها انجام می شود. 

حجه الاسلام هرمز با بیان اینکه این طرح سبب می شود تا خدمات مؤثر فرهنگی و معیشتی به خانواده های تحت پوشش ارائه شود، افزود: این طرح یک طرح تربیتی و خانواده محور است، روحانی به همراه همسر خود با خانواده های تحت پوشش طرح ارتباط مؤثری دارند تا بتوانند با کمک خود خانواده و منابع امدادی و غیر امدادی نسبت به شناسایی و اولویت بندی مسائل این خانواده ها اقدام کنند.

حجه الاسلام هرمز افزود: روحانیون به همراه همسران خود در منازل افراد تحت پوشش طرح –هر روحانی پنج خانواده- وارد می شوند و با دیدار چهره به چهره و مشاهده وضعیت خانواده ها و اطلاعاتی که از خانواده ها دارند تلاش می کنند تا پنج مسئله فرهنگی و شش نیاز معیشتی خانواده ها را شناسایی کنند و در نتیجه بتوانند در مدت ۵ ماه نسبت رفع مشکلات خانواده ها اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در فاز دوم این طرح در استان کهگیلویه و بویراحمد ۶۴ منطقه هدف گذاری شده است که روحانیون برای کمک به خانواده های مددجو به این مناطق اعزام می شوند. 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.