کد خبر : 1266
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 شهریور 1401 - 3:15

روابط عمومی‌ها پرچمدار اطلاع رسانی در آموزش وپرورش هستند

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد:همه ادارات ،دستگاههای خدمت رسان و شهرداریها برای آغاز سال تحصیلی بانشاط کمک کنند/ مجموعه آموزش و پرورش مورد اعتماد عمومی است نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: از همه ادارات می خواهیم با توجه به در پیش بودن بازگشایی مدارس کمک کنند خصوصاً دستگاههای خدمات رسان مانند

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد:
همه ادارات ،دستگاههای خدمت رسان و شهرداریها برای آغاز سال تحصیلی بانشاط کمک کنند/ مجموعه آموزش و پرورش مورد اعتماد عمومی است

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: از همه ادارات می خواهیم با توجه به در پیش بودن بازگشایی مدارس کمک کنند خصوصاً دستگاههای خدمات رسان مانند آب ، برق ، گاز و تلفن در زمان بازگشایی کلاس های درس ، انشعاب مدارس را قطع نکنند ،شهرداری ها هم می توانند در پاکسازی محیط مدرسه و اطراف آن به مدارس کمک کنند تا سال تحصیلی با نشاطی را آغاز کنیم.
به گزارشپایگاه خبری الگن خبر آیت الله سید نصیر حسینی در دیدار کارشناسان روابط عمومی ادارات شهرستانها و مناطق آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از تلاشها وفعالیتهای خوب آموزش وپرورش استان گفت : امروز آموزش مهد پیشرفت ،توسعه و تعالی هر جامعه ای است که اگر در بحث تربیت و آموزش سهل انگاری و یا کم کاری شود همه بسترهای جامعه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

وی، برنامه ریزی در همه مراحل و عرصه های زندگی بالاخص آموزش وپرورش را بسیار مهم بر شمرد و گفت: آنهایی که امروز در میدان در مقابل دشمن مقاومت می کنند دانش آموزان تربیت شده دیروز هستند و امروز هم دانش‌آموزان به عنوان سرمایه‌هایی برای فردا ، باید به خوبی تربیت شوند.
آیت الله حسینی افزود : نقش دانشگاه در فرهنگ و تعالی جامعه مهم است اما اندیشه ها و باورها و آرمان گرایی افراد در دوران دانش آموزی شکل می گیرد که این نکته مهم و حیاتی بر عهده آموزش و پرورش است .
وی ادامه داد : کسانی که در آینده رهبر ، رئیس جمهور ، استاندار ، مدیر ، پزشک و هر شغل دیگری را انتخاب می کنند ، از همین مراکز تعلیم و تربیت آموزش و پرورش یعنی مدارس پرورش می یابند ، بنابراین تسامح و تساهل در امر آموزش و تربیت اصلا پذیرفتنی نیست و نباید کاهلی صورت گیرد و حتما باید با برنامه اقدام شود.
آیت الله حسینی گفت : گاهی فرد متدین و ارزشی است اما برنامه ندارد که عملکرد اینگونه افراد هم در آموزش و پرورش بی نتیجه است ضمن اینکه هم طراح برنامه های آموزش و پرورش و هم مجری برنامه یعنی معلمان و مدیران آموزش و پرورش جایگاه مهمی دارند .
نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت : استقرار دبیرخانه راهبری کشوری کیفیت بخشی به فرایند آموزش قرآن و معارف اسلامی دوره اول متوسطه برای اولین بار در کهگیلویه و بویراحمد نشانه مسئولیت پذیری آموزش و پرورش استان است.


آیت الله حسینی به شیوع کرونا و تاثیر آن بر کیفیت آموزش اشاره کرد و گفت : در دوره همه گیری این بیماری منحوس ، مشکلات زیادی در فرایند آموزش و پرورش دانش آموزان پیش آمد که حالا نیازمند یک همت و تلاش مضاعف فرهنگیان برای جبران این مشکلات و عقب ماندگی های آموزشی و تربیتی هستیم .
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت : ارتباط موثر با اولیا برای آموزش و پرورش بسیار اهمیت دارد و با توجه به اینکه این دستگاه آموزشی فرهنگی و تربیتی برای پیشبرد برنامه ها به کمک همگانی نیاز دارد لذا از اولیا و خانواده ها می خواهیم که در کمک به آموزش و پرورش کوتاهی نکنند و همواره کمک کار مدارس باشند .
نماینده ولی فقیه در استان افزود : از همه ادارات هم می خواهیم که با توجه به در پیش بودن بازگشایی مدارس کمک کنند خصوصاً دستگاههای خدمات رسان مانند آب ، برق ، گاز و تلفن و در زمان بازگشایی کلاس های درس ، انشعاب مدارس را قطع نکنند ضمن اینکه شهرداری ها هم می توانند در پاکسازی محیط مدرسه و اطراف آن به مدارس کمک کنند تا سال تحصیلی با نشاطی را آغاز کنیم .
آیت الله حسینی ادامه داد : باید همه تلاش داشته باشیم ، دانش آموزانی تربیت کنیم که سرباز امام زمان باشند چرا که تکامل یافته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرورش دانش آموزانی با چنین ویژگی های برای آینده جامعه اسلامی است.
امام جمعه یاسوج گفت : باعث خوشحال ما و همه جامعه است که مردم به فرهنگیان اعتماد دارند و نشانه این اعتماد این است که همه ما مهمترین سرمایه های زندگی یعنی فرزندان خود را برای تربیت به معلمین می سپاریم .
وی ادامه داد : مجموعه آموزش و پرورش مورد اعتماد عمومی است اما گاهی افراد و اشخاصی هم هستند که سوء استفاده می کنند که نباید این افراد بتوانند خارج از چهارچوب برنامه‌های آموزش و پرورش اقدام کنند و باید حتما مراقب این افراد هم باشیم .
آیت الله حسینی در پایان گفت : دانش آموزان باید به گونه‌ای در شاخص معنویت و اخلاق تربیت شوند که سفیر مدرسه و آموزش و پرورش برای ترویج این معنویات و ارزش ها در خانه و جامعه باشند .

روابط عمومی‌ها پرچمدار اطلاع رسانی در آموزش وپرورش هستند

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این دیدار از توجه و نگاه ویژه نماینده ، ولی فقیه به آموزش وپرورش تقدیر و تشکر کرد وگفت: روابط عمومی‌ها پرچمدار اطلاع رسانی در آموزش وپرورش هستند ونقش مهمی در آگاهی بخشی به مردم دارند.
حسنعلی عزت خواه با بیان اینکه موفقیت هر دستگاهی به عملکرد روابط عمومی نیر بستگی دارد گفت: آموزش و پرورش برای ایجاد تعامل چند سویه با مردم و رسانه نیازمند روابط عمومی فعال، مقتدر، کاردان و تاثیرگذار است.
وی از استقرار دبیرخانه قرآن ومعارف اسلامی در استان خبرداد و گفت : با استفاده از ظرفیت علما، نخبگان و معلمان عزیز برای تولید محتوای غنی برنامه ریزی خواهیم کرد.
عزت خواه به بازگشایی مدارس در مهرماه اشاره کرد وگفت: همه تمهیدات لازم در پروژه مهر برای بازگشایی مدارس اندیشیده شده است.
اعتماد کامل جامعه به فرهنگیان خوشحال کننده است / درخواست آیت الله حسینی از دستگاه های خدمات رسان / تسامح و تساهل پذیرفتنی نیست / اولیا در کمک به مدارس کوتاهی نکنند / عزتخواه : آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس داریم / تقدیر از کمک سپاه فتح و تیپ ۴۸ فتح در کمک به آموزش و پرورش + تصاویر
معاون پژوهش ، برنامه‌ریزی و منابع اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این دیدار گفت : روابط عمومی به عنوان چشم و گوش سازمان محور اصلی ارتباط با مخاطبان است .
ایمان سبحان نژاد به فعالیت‌های حوزه کاری خویش اشاره کرد و گفت : با همکاری فرمانده سپاه فتح و فرمانده تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد کتب درسی دانش آموزان به شهرستان‌ها و مناطق ارسال گردیده است.
وی افزود: با برنامه محوری و شناسایی نقاط ضعف و قوت تلاش می‌کنیم مهر ماندگاری را در سال تحصیلی جاری آغاز کنیم.
سید ولی موسوی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این دیدار گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت کار اطلاع رسانی در آموزش وپرورش دومین گردهمایی روابط عمومی ها را در آستانه بازگشایی مدارس برگزار کردیم.
وی ،تحولگرایی،کارآمدی و مردمی بودن را از شعارهای روابط عمومی آموزش وپرورش در دوره جدید مدیریتی بر شمرد وگفت: تلاش می کنیم با همکاری مدیرکل ، معاونین و روسای آموزش و پرورش روابط عمومی آموزش وپرورش را به ریل اصلی خویش برگردانیم.

گفتنی است ، برای نخستین بار و در اقدامی خلاقانه در آستانه بازگشایی مدارس روابط عمومی شهرستان‌ها و مناطق آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.