کد خبر : 2236
تاریخ انتشار : چهارشنبه 11 بهمن 1402 - 14:54

یادداشت وارده

سید حسین رهی

پرده بر مهتاب نتوان ، هر چه مه کتمان شود!

پرده بر مهتاب نتوان ، هر چه مه کتمان شود!
پاسخی به یادداشت:صلاحیت عدل هاشمی پور مثل باران بهاری است؛

دهدشت وب-سید حسین رهی:عدل هاشمی پور همانند بارانی است که می بارد اما بر خلاف برخی ها هرگز نمی پرسد پیاله های خالی از آن کیست! چنانچه قصد بر این باشد که جریانات سیاسی و یا شخصیت های فعال سیاسی و مدنی در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ بررسی گردند و یا تحقیق علمی و یا اجتماعی در این خصوص صورت گیرد می بایست که همه آنها به نسبت زمان تصدی و یا فعالیت سیاسی اجتماعی مورد بررسی و نتیجه گیری واقع شوند.

اینکه در یادداشت مذکور بدون اسم، جریان سیاسی منتسب به مهندس عدل هاشمی پور چگونه به جریان سوم تعبیر شده است سؤال و ابهام وارد است و معلوم نیست که چرا از آن به جریان سوم نام برده شده است. در کهگیلویه اشخاصی چون، سید محمد موحد، سید علی محمد بزرگواری، استاد محمود منطقیان، زنده یاد استاد سید قادر لاهوتی(ره) و مهندس عدل هاشمی پور، در رأس یک مجموعه سیاسی بوده اند که دو نفر از نامبردگان در حالیکه به مقام نمایندگی نرسیدند اما فعال، تاثیرگذار و پویا بوده اند که به فراخور زمان و تصدی دولت ها نقشی مهم، جدی و اساسی در سپهر سیاسی و اجرایی استان و به تبع آن شهرستان های ۴ گانه ایفا نموده اند که بحث پیرامون آنها در این مقال نمی گنجند.

در یادداشت منتشره، پیرامون چرایی عدم تأیید صلاحیت هاشمی پور مواردی مطرح شده که البته قبل از آن به سابقه درخشان و عملکرد منحصر به فرد وی در سالیان طولانی مدیریتی، اجرایی و نمایندگی اشاراتی شده است اما نویسنده در تمثیلی که تحت عنوان باران بهاری آورده دچار اشتباه شده است. چراکه نویسنده به درستی اذعان نموده که سردار هاشمی پور [ کسی که یک دوره نماینده مردم چهار شهرستان بوده و بالاترین میزان خدمت را به مردمش داشته است] علاوه بر دوره نمایندگی، خدمات فراوان دیگرش با بهره گیری از قرارگاهها، دولت ها و خیرین در هر کوی و برزن، شهر و روستا هویدا هستند که بر مبنای آموزه های دینی در حکم آثار ما تقدم و ما تأخر می باشند.

توضیح و پاسخ دادن به انتقادات وارده به حاج عدل از قبیل: دادن وعده های بی اساس و عدم جواب دهی به مراجعات مردمی، خود نیازمند زمان کافی برای واکاوی و نتیجه گیری است اگرچه اساسأ و بصورت مطلق وارد نیستند که صد البته در مورد دیگران نیز صدق می کنند و البته مشکلات موجود عمدتاً محصول مدیریت دیگران و میراث به جای مانده از آنان است که دامن‌گیر سردار هاشمی شده است.

در باب عدم اعتقاد به رسانه و رشد نیروی انسانی یا همان توسعه نیروی انسانی نظرات کارشناسانه و قابل تأملی دارد که نیاز به تفصیل است. قویاً به رشد توأمان توسعه نیروی انسانی و توسعه اقتصادی، فضای باز سیاسی و مدیریت و توسعه رسانه ای اعتقاد دارد اما هرگز حاضر نیست در بازیهای پلشت سیاست(سیاست بازی و سیاست زدگی)، معاملات سیاسی (عزل و نصب های مدیریتی) و دامن زدن به تفکر مذموم قومگرایی گرفتار شود با علم به اینکه می داند متضرر می شود. اینکه توصیه شده است ۴۰ نفر از اطرافیانش را از منظر شخصیتی، علمی، اخلاقی، مقبولیت اجتماعی، هنر رأی آوری و شأنیت سیاسی بررسی کند. آیا این نحوه آزمون فقط در مورد حاج عدل باید صدق کند؟ آیا دیگر کاندیداها و همراهانشان از نظر مؤلفه های فوق، نخبه و متعهد هستند و یا نه، آنها نبض اجتماعی و سیاسی مردم را در دست دارند؟؟! سربسته معروض بدارم که از حسادت ها، شایعه پراکنی ها، تنگ نظری ها، زیرآب زنی ها، خودزنی ها، گزارش نویسی ها و مواردی از این قبیل گریزی نیست و از طرفی مردم ما بعضاً به یک سری عرف، سنت ها و مراودات محلی و عشیره ای پایبند هستند و شکی نیست که برخی خوب بلدند که چگونه بعضاً مردم را در رودربایستی و معذورات قرار دهند. در حالیکه حاج عدل هرگز به این موارد و دیگر دسیسه‌ها و ترفندهای انتخاباتی رایج و معمول، نه تنها معتقد و مقید نیست بلکه قویاً آنها را رد می کند و هرگز حاضر نیست کسی را در معذوریت قرار دهد.

در پایان؛ به هر حال وقفه ای در تأیید صلاحیت عدل هاشمی پور که در این دوره شدیداً با اقبال عمومی مردمی مواجه است بوجود آمده و در شورای محترم نگهبان در دست بررسی است که امیدواری ها به برگشت به عرصه رقابت انتخاباتی در کهگیلویه بزرگ زیاد است. به امید بازگشت او و انتخاباتی پرشور و رقم خوردن بهترین تصمیم و انتخاب از جانب مردم شریف و قدردان. ان شاءالله.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.