دهدشت وب | خوبی های خبررسان تباری!
امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ و ساعت ۱۹:۳۲ دقیقه می باشد.
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۱۶:۳۷ | کد خبر : 73

 •   دهدشت وب

  خوبی های خبررسان تباری!

  دوگانه قانون و معیشت در گفتگوهای فی مابین اعضای گروه خبررسان نهایتا به بزرگداشت حقوق عمومی و در نظرگیزی شرایط رفاهی مردم تا انجا که به ساختار شکنی خارج از عرف منجر نشود جریان دارد


  دهدشت وب- سید رضا خاضع :گروه خبررسان و حوادث کهگیلویه در پیام رسان واتس آپ این روزها به نقطه عطفی در بررسی مسایل اجتماعی و فرهنگی شهرستان کهگیلویه تبدیل شده است. این مهم از آنجا آغاز شده است که محسن تباری مدیر این گروه که با دکه مطبوعاتی، گونی های روزنامه، تعداد چشمگیر مشتریان رسانه ای ، پارچه نوشت های تکراری تبریک به خودش و فریادهای و دلخوری های معمول” دست نزن” و آقا ایگم دست نزن” خود را به عنوان نوستالوژیکترین چهره رسانه ای دهدشت در ذهن ها جای داد فضای تیترهای دست نویسی که هنوز در خاطره ها مانده اند و جنب و جوش همان زمان را با مخاطبانی از همان جنس به قالب مجازی آن در این گروه تغییر فرمت داده و با بحث های داغ و موثر و صد البته مرتبط به مشکلات زیر ساختی شهرستان با فراهم نمودن فضای صمیمی بار دیگر خواستگاه مطالبات عمومی گردیده که در فضای پرسرعت شبکه های اجتماعی بازدهی مناسبی را نیز به همراه دارد و به یک جایگاه بسیار مطلوب برای بالابردن و تقویت مطالبه حقوق شهروندی رسیده است. جایگاه که پیش تر دکه اش به یدک می کشید و کنار آن از هر سمت جغرافیایی در یکی از آدرس های معمولی که شهروندان به همدیگر می دادند وجود داشت.

   

   

  خبر برخورد مامورین شهرداری با یک شهروند که توسط مجموعه ندای جوان دهدشت نشر یافته است در این گروه ارسال می شود. مدیر گروه که در ادامه یادداشت محسن خوانده میشود مدیریت شهری شورا و شهرداری را با تکاپوی همیشگی خود با پاسخگویی دعوت میکند. جنب و جوشی که در زمان فعالیت های رزمی انواع سبک های کنگ فو اگر داشت شاید افق دیگری را در زندگی برایش ترسیم می کرد. در این میان به اعضای فعالی که گلچین کرده و معمولا با بحث های متنوع به گروهش رونق داده اند تذکراتی را یادآورد میشود . اگر بحث فوتبالی باشد ” چت ورزشی ممنوع” و اگر بحث سیاسی باشد ” آقلای فلانی ول کنید سیاست کثیف را به جای این حرف ها به داد کهگیلویه برسید” را چند بار تکرار می کند تا با همان لبخند زیر پوستی اش گریزی دو گانه بزند و گرمی گروه را دوچندان کند. تکرار چندباره پرسش محسن با توجه به دلنشینی بدخلقی های ناخودآگاهش در مطالبه حقوق عمومی، مسئولین شهرداری و اعضای شورا را نه تنها به واکنش تند وادار نمیکند بلکه آغاز یک گفت و گوی دوستانه و هدفمند را در طول ساعات مختلف شبانه روز رقم میزند.  مسئول یا کارشناس یک اداره ای که در گروه محسن است کمتر باری شده است که هنگام آنلاین شدن و باز کردن برنامه واتس آپ مورد پرسش از سوی تباری قرار نگرفته باشد چون وضعیت بر خط بودن اعضا را هر چند دقیقه چک کرده و با ارسال ایموجی ها های عجیب و غریب دلنشینی هم جذابیت گروهش را دوچندان میکند و هم زلالی و عواطف وجودش را به تصویر می کشد.

   

  در ادامه برخلاف رویه متداول در شبکه های اجتماعی پاسخگویی معقولانه و غیر جانب دارانه اعضای شورا با تاکید بر رعایت دو اصل قانون محوری وتاکید بر وظیفه نظارتی و صیانت از حقوق عمومی باعث میشود موج محکومیت های احساسی فضای گروه را فرا نگیرد. منتخین مردم در شورا ارایه مستندات را از یک سو خواستار می شوند و از جانب دیگر بر این باورند که در صورت ارایه مدراک،مدیریت شهری را به چالش قانون مداری خواهند کشاند. چنین دیدگاهی باعث می شود ترازوی عدالت دارای تا روشن شدن مساله در موازنه باقی بماند.کاربران که این واکنش ها را به نظاره نشسته اند آن را منطقی دیده و بیشتر از حاشیه پیگیر متن ماجرا می شوند و مستندات خبر را خواستار میشوند.

   

  خوبی های خبررسان و حوادث کهگیلویه به دو ویژگی حضور مسئولین و پاسخگویی مداوم آنان و همچنین عدم واکنش احساسی کاربران خلاصه نمیشود و نگاهی به بحث های صورت گرفته حاکی از یک بررسی دارای وزن سطح بالا و نگاه ژرف به مسائل اجتماعی است.نگاه از منظر قانونی و بررسی تمایز آن از نقطه نظر معیشتی مخاطبین یک رهیافت جهت ایجاد تعادل در بررسی مسایل ایجاد میکند. نگاه برخی اعصا و تحلیل واقعی فضای اجتماعی و اقتصادی   با در نظر گرفتن تکالیف قانونی مدیریت شهری با دیدگاه در نظر گیری انعطاف در تصمیم گیری ها با توجه به شرایط حاکم معیشتی مردمی که شاید ناچارند از برخی ساختارهای قانونی عبور کنند همراه میشود. این مساله با تکرار دستان رفتار امام جمعه یکی از شهرها مبنی بر اینکه با توجه به شرایط معیشتی و وضعیت بد اقتصادی خواستار عدم برخورد با دست فروشان شده بود برجسته می شود.

   

  دوگانه قانون و معیشت در گفتگوهای فی مابین اعضای گروه خبررسان نهایتا به بزرگداشت حقوق عمومی و در نظرگیری شرایط رفاهی مردم تا انجا که به ساختار شکنی خارج از عرف منجر نشود جریان دارد و به فضای پیشنهادی منتهی میشود. اشاره به تغییر بازه سنی دست فروشان و روی آوردن اقشار جوان تر به خصوص زنان باعث می شود پیشنهادات در کنار تاکید بر مجموعه قوانین مدیریت شهری با راهکارهایی از جمله ساماندهی و در نظر گیری مکان مناسب , احترام در برخوردها و تلطیف نگاه نظارتی منجر شود
  شاید این گفتمان ها به ایده آل ها هنوز فاصله داشته اما برای شهرستانی که تا همین چند وقت پیش صرفا یه خاطر حوادث در صدر خبرهای ملی بود اتفاقی مبارک است و اگر دیروز روی دکه تباری حساب ویژه ای باز میکردیم امروز مشتری دکه مجازی اش میشویم که تیترهای دسته نوشته واتس اپی اش خواندنیست اما باید مراقب بود به سرنوشت هاشم جعفری دچار نشوید!

   


  حاشیه نوشت:

  ۱-دهدشت وب از آقایان جمشیدی و بالوایه از مجموعه شورای شهر، آقایان درخشان و پورمومن از مجموعه شهرداری ، آقایان سروش نیا و پاداش از اعضای گروه که مشارکت ویژه ای در مباحث بالا داشته اند تشکر میکند

  ۲- هاشم جعفری از اعضای گروه می باشد که محسن تباری هر زمان بخواهد به یکی از اعضا تذکر بدهد جهت نمایش قدرت ایشان را حذف نموده و پس از چندی اضافه می نماید!

  ۳-برای عضویت در خبررسان باید به اردوی انتخابی دعوت شوید. یا با سیاسیون کهگیلویه در ارتباط باشید تا از طریق مسئولیت عضو این گروه شوید یا هم باید در دیگر گروه ها اینقدر فعالیت خود را نشان دهید که به یکباره با خوش آمد محسن در خبررسان همراه شوید!

  نظرات کاربران در مورد "خوبی های خبررسان تباری!"
  
 •