دهدشت وب | دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرهای دهدشت و لیکک راه اندازی شود
امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ و ساعت ۱۸:۴۶ دقیقه می باشد.
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۰۸:۴۲ | کد خبر : 101

 •   معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد:

  دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرهای دهدشت و لیکک راه اندازی شود

  معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرهای دهدشت و لیکک راه اندازی شود


  به گزارش دهدشت وب و به نقل از مهر عزیز فیلی افزود: منشا ۷۰ درصد ریزگردهای ایران خارجی است و منشا خارجی این پدیده از کشورهای عراق، عربستان و اردن است و باید یک برنامه هدفمند مبتنی بر دانش روز برای مقابله با این پدیده تدوین و با حساسیت ویژه ای دنبال شود.

  فیلی با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی برای اجرای طرح های آبخیزداری و ایجاد باغ در اراضی شیب دار به استان های مختلف کشور اختصاص داده است، عنوان کرد: باید برای دریافت سهم استان از این اعتبارات پیگیری های لازم انجام شود.

  وی در این نشست خواستار ادغام دو کارگروه مقابله با پدیده گرد و غبار و آلودگی آب و هوا شد و گفت: باتوجه به مرتبط بودن این دو موضوع و با هدف تاثیرگذاری بیشتر این مسئله انجام شود.

  معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه در حال حاضر دو شهرستان بویراحمد و گچساران دارای ایستگاه سنجش آلودگی هوا هستند، تصریح کرد: محیط زیست از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی زمینه ایجاد دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان های کهگیلویه و بهمئی را فراهم کند.

  وی افزود: هزینه مورد نیاز برای ساخت این ایستگاه برآورد و پیگیری های لازم در کمترین زمان ممکن انجام شود.

  فیلی تاکید کرد: باتوجه به اینکه ایجاد باغ و طرح آبخیزداری مانع از فرسایش خاک می شود چنین طرح هایی مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

  وی با اشاره به اهمیت پدیده گرد و غبار و حفظ سلامتی مردم تصریح کرد: در هنگام بروز این پدیده در استان های همجوار باید کمیته مقابله با گرد و غبار به سرعت در استان تشکیل و استان در حالت آماده باش قرار گیرد.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرهای دهدشت و لیکک راه اندازی شود"
  
 •