دهدشت وب | انسان گرگِ انسان است!
امروز چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ و ساعت ۰۶:۰۴ دقیقه می باشد.
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۱۲:۰۰ | کد خبر : 5220


 •   محمد زرین


  انسان گرگِ انسان است!

  اینها بی گناهند.گناهکار معماران جامعه ای هستند که قرار بود الگوی همه جهان شود
  انسان گرگ انسان است!!!و یا بقول اراسموس((انسان نسبت به انسان دیگر همچون خداست،و یا همچون گرگ)).

  محمد زرین

  کارتون زیبا و اثرگذار دوست خوبم«احسان گنجی»بمناسبت روزجهانی کودک برنده جایزه شد.هرچند نیازی به شرح ندارد.ولی درتصویر دخترک در انبوهی از «گرگ های دوپا-تعبیر فریدون داوری-»باید مسیری را عبور کند.گرگ واقعی دراین میان،بعنوان پناه گرگهای انسان نما ظاهر می شود.در این جنگل انسانی است که امثال«آتنا اصلانی»بنیتا و هزاران کودکی که در خاموشی مورد آزار، اذیت،تجاوز و یا قتل قرار می گیرند.
  اینها بی گناهند.گناهکار معماران جامعه ای هستند که قرار بود الگوی همه جهان شود.هرچند جرایم علیه اطفال در همه جهان شایع هست،ولی احتمالا تعداد معدودی کشورها هزاران کودک تقریبا بدون هیچ حمایت مادی،قانونی و معنوی چیزی به نام کودکی را تجربه نمی کنند.و دربرابر بعنوان کارگر،متکدی یا برده جنسی زندگی نکبت بارشان را تامرگ سپری می کنند.این کارتون اثرگذار می تواند تلنگری باشد برای همه،چه والدین چه آنانکه در کنارشان کودکی دارند.
  خواندن کتاب«اسرار خاطرات کودکی» را به همه عزیزان پیشنهاد می کنم.این اثر به شما میفهماند که همه بزرگسالان،همان کودکان دیروزند.بدین معنا که خاطرات کودکی،تا انتهای عمر در روح و روان و رفتار کودک اثرگذار است.پس بر همه بزرگان است که مراقب تمامی رفتارشان با کودک باشند،تا هرچه می توانند،خاطره ناخوشایندی در ذهن کودک ایجاد نشود.
  دیدن فیلم سینمایی«هیس!دخترها فریاد نمی زنند»به کارگردانی خانم«پوران درخشنده»هم بنظر می رسد خانواده را در مقابل جرایم علیه دختربچه ها،بیدارتر کند.

  توضیح: این کارتون احسان گنجی به عنوان کارتون برنده جایزه برتر جشنواره ملی “قایم با شک” با موضوع کودک آزاری در مهرماه ۹۶ انتخاب شد.

  نظرات کاربران در مورد "انسان گرگِ انسان است!"
  
 •